“My love” երգը`“Եվրատեսիլ”-ի նախընտրական փուլում
Bravo.am-ն արդեն հասցրել է լսել Ռազմիկ Ամյանի “My love” երգը, որը ներկայացված է “Եվրատեսիլ”-ի նախընտրական փուլին:
Դա մեզ հաջողվեց Ռազմիկ Ամյանի եւ նրա պրոդյուսր Արմեն Մովսիսյանի հետ զրույցի ժամանակ: :) Պարզվում է` երգիչն ու պրոդյուսերն ավելի շատ մտահոգվում են ոչ թե իրենց մասնակցության, այլ Հայաստանը “Եվրատեսիլ”-ում ճիշտ ներկայացնելու համար: Հայաստանի նախընտրական փուլում իրենց մրցակից ոչ մեկի չեն համարում. “Պատճառն այն չէ, թե ես կարծում եմ, որ ամենալավն եմ, ոչ. մենք պետք է մեզ մրցակից համարենք մյուս երկրների մասնակիցներին”,- ասում է Ռազմիկ Ամյանը: Իսկ Արմեն Մովսիսյանն հավելում, որ սա անձնավորված մրցույթ չէ իրանց համար. “Կարեւորը երկիրն է”:
“My love” երգի երաժշտությունը Վահրամ Պետրոսյանինն է, խոսքերը` Վարդան Զադոյանինը, գործիքավորումը`Կարեն Սեւակինը: Ռազմիկն ասում է, որ նախընտրական փուլի համար փոքրիկ շոու են կազմակերպել. “Զուտ նրա համար, որ աչքին հաճելի լինի”: Շոուին կմասնակցի Սոֆի Դեւոյանի պարային համույթը: Հայտը ներկայացվել է հունվարի 29-ին:
Երգիչը հույս հայտնեց, որ երգը կսիրվի մարդկանց կողմից. “Ինձ համար շատ կարեւոր է ժողովրդի կարծիքը. ժողովուրդն է ընտրում մասնակցին”: Երգը ստեղծելիս փորձել են այն համապատասխանեցնել միջազգային ստանդարտներին:
““Եվրատեսիլ”-ին համապատասխան երգ ենք ցանկացել ստանալ, այն հեշտ հիշվող, ռիթմիկ եւ թեթեւ երգ է”,- ասաց Արմեն Մովսիսյանը: Նա նշեց, որ երգի հիման վրա կնկարահանեն տեսահոլովակ:
Խոսելով իր անգլերենի մասին` Ռազմիկն ասաց, որ մեծ ուշադրություն է դարձրել շեշտադրությանը: Երգի վրա աշխատել են ոչ շատ երկար, ոչ էլ կարճ ժամանակ. “Աշխատել ենք մեկ ամիս”,- ասաց Ռազմիկն ու հավելեց, որ իր համար կարեւոր է երգը սիրելը. “Կերգեմ այն երգը, որն ինձ հարազատ է”:
Արմենն ասում է, որ Ռազմիկին համոզել են մասնակցել “Եվրատեսիլ”-ին. “Տարբեր երկրներում մրցույթներին մասնակցելուց եւ մենահամերգից հետո շատերն են առաջարկել մասնակցի “Եվրատեսիլ”-ին”:
Իսկ Ռազմիկ Ամյանն ասաց, որ “Եվրատեսիլ”-ին մասնակցելը շատ պատասխանատու եւ բարդ գործ է. “Երբեք չգիտես` ինչ կլինի”:
Նախընտրական փուլից առաջ Ռազմիկ Ամյանը համեստորեն ասում է. “Հիմա չեմ կարող հաստատ ասել` լավ կլինի, բայց նորմալ կլինի”:
Bravo.am-ը հաջողություն է մաղթում Ռազմիկ Ամյանին եւ մրցույթի բոլոր մասնակիցներին: :)
Ռազմիկ Ամյանը ներկայացված է “Տարվա երգիչ” անվանակարգում
Նախընտրական փուլից հետ Ռազմիկ Ամյանը կմեկնի ԱՄՆ` “Armenian Golden Star Awards” մրցանակաբաշխությանը մասնակցելու, որտեղ ներկայացված է “Տարվա լավագույն երգիչ” անվանակարգում: Ռազմիկն Ասում է, որ մրցանակաբաշխության ժամանակ կկատարի “Շիրազի գովքը” երգը: :)